Dla związkowców

Warto przeczytać, trzeba wiedzieć.

 • Telefony

  5G Ultra to nowość dla klientów Plusa – już od 12 czerwca najszybszy internet mobilny w Polsce będzie jeszcze szybszy. Maksymalna prędkość pobierania danych w sieci 5G Plusa wzrośnie do 1 Gb/s.  Dostępne bezpłatnie dla wszystkich 5G Ultra w ciągu najbliższych kilku dni zostanie włączone na 356 stacjach bazowych w 98 miejscowościach. Lista lokalizacji z dostępem do najszybszego 5G będzie rozszerzana. W ofercie Plusa dostępne są już smartfony i routery obsługujące sieć 5G Ultra.

  5G Ultra to najszybsze 5G w Polsce z maksymalną szybkością technologiczną pobierania danych wynoszącą 1 Gb/s. Pionierskie rozwiązanie zostało uruchomione dzięki agregacji 3 pasm – dwóch w technologii 5G (2600 MHz i 2100 MHz) oraz dodatkowo warstwy 4G (1800 MHz). Dla użytkowników oznacza to światłowodowy komfort korzystania z internetu w codziennych sytuacjach takich jak spotkania online, oglądanie filmów i seriali online, granie w chmurze oraz praca i nauka zdalna. Włączenie 5G na paśmie 2100 MHz nie tylko przyśpieszy transmisję danych z wykorzystaniem 5G Ultra, ale zwiększy także pokrycie i dostępność technologii 5G.

  Zasięg sieci 5G Ultra

  Aktualna lista miejscowości, w których od 15 czerwca będzie dostępny zasięg sieci 5G Ultra:

  • województwo wielkopolskie: Poznań, Kalisz, Piła, Konin, Śrem, Rawicz, Szamotuły, Zbąszyń, Kłodawa, Mieścisko, Odolanów, Skoki, Granowo, Sulmierzyce, Wysoka, Ryczywół, Grabów nad Prosną, Wielichowo, Krzymów,  
  • województwo dolnośląskie: Wrocław, Wałbrzych, Legnica, Jelenia Góra, Bolesławiec, Oleśnica, Jawor, Chojnów, Milicz, Syców, Oborniki Śląskie, Kąty Wrocławskie, Długołęka, Łagiewniki, Międzybórz, Kobierzyce,
  • województwo kujawsko-pomorskie: Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Lipno, Żnin, Koronowo, Szubin, Barcin, Białe Błota, Piotrków Kujawski, Mrocza, Jabłonowo Pomorskie, Lubicz Dolny, Oborowo,
  • województwo lubuskie: Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Nowa Sól, Żagań, Międzyrzecz, Szprotawa, Sulęcin, Kożuchów, Świdnica, Kłodawa, Santok,
  • województwo łódzkie: Łódź, Piotrków Trybunalski, Koluszki, Wieruszów, Tuszyn, Andrespol,
  • województwo pomorskie: Gdańsk, Gdynia, Słupsk, Rumia, Chojnice, Malbork, Lębork, Kościerzyna, Kartuzy, Puck, Władysławowo, Żukowo, Kolbudy,
  • województwo warmińsko-mazurskie: Olsztyn, Elbląg, Ełk, Giżycko, Szczytno, Mrągowo, Braniewo,
  • województwo zachodniopomorskie: Szczecin, Koszalin, Stargard, Kołobrzeg, Białogard, Wałcz, Choszczno, Pyrzyce, Płoty, Maszewo, Mielno, Rewal.

   Lista urządzeń obsługujących 5G Ultra

  W portfolio Plusa dostępne są smartfony i routery obsługujące 5G Ultra:

  Samsung Galaxy A34 5G, Samsung Galaxy A54 5G, Samsung Galaxy S22+, Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Z Flip4 5G, Samsung Z Fold4 5G, OPPO Find N2 Flip 5G, motorola edge 40 pro, motorola ThinkPhone, Xiaomi 13, Xiaomi 13 Pro, Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G, router D-Link DWR-X1820, Zowee Router 5G CPE 5 oraz ZTE MC889 5G + Router WiFi – ZTE T3000.

  Wkrótce lista urządzeń wspierających 5G Ultra zostanie rozszerzona o kolejne smartfony i routery. Poza nowymi modelami, będą to również urządzenia znajdujące się w ofercie, które dostaną aktualizacje oprogramowania.

  Plus – lider nowych technologii

  Plus od wielu lat wyznacza standardy rozwoju internetu mobilnego. W 2004 r. klienci Plusa jako pierwsi w Polsce uzyskali dostęp do technologii 3G (UMTS). W 2011 r. Plus, również jako pierwszy operator w kraju, udostępnił Polakom internet 4G (LTE). Rok 2020 był przełomowy dzięki włączeniu pierwszej w Polsce komercyjnej sieci 5G. Uruchomienie 5G Ultra jest kolejnym krokiem milowym na ścieżce cyfryzacji naszego kraju. W najbliższych tygodniach 5G Ultra pojawi się w kolejnych miastach i miejscowościach.

  Wszystkie wyniki niezależnych rankingów potwierdzają, że Plus jest liderem 5G w Polsce. W kwietniu br. wg danych SpeedTest.pl średnia prędkość pobierania danych w technologii 5G w Plusie wyniosła 137,2 Mb/s, a w zestawieniu przygotowanym przez RFBenchmark.pl 148,2 Mb/s. Są to wyniki około dwukrotnie lepsze od rezultatów uzyskiwanych przez pozostałych operatorów. Udostępnienie 5G Ultra wpłynie na dalszą poprawę tych rezultatów. 

  Chwalimy się i przyciągajmy nowych, bo jest czym! Pierwsze testy 5G Ultra w Plusie przeprowadzone przez SpeedTest.pl wskazują, że nowa konfiguracja sieci w porównaniu ze “standardowym”, dostępnym dotychczas 5G, może być szybsza o 20-30%.

  https://www.speedtest.pl/wiadomosci/5g/pierwsze-testy-5g-ultra-w-plusie/

   

   

  NOWE WARIANTY UBEZPIECZENIA TELEFONU OD 16.12.2022

  Nowa usługa 

  WiFi Calling – pozwala rozmawiać i przesyłać/odbierać wiadomości SMS wszędzie tam gdzie nie ma zasięgu lub koszty połączeń są b. wysokie.
  W piwnicy, w budynku, który wygłusza sygnał sieci komórkowej. Za granicą korzystając z dowolnego Wi-Fi na świecie.

  Szanowni Państwo,

  Ponownie uprzejmie informuję, że uruchomiliśmy w naszej sieci 5G na częstotliwości 2,6 GHz TDD. Możliwość korzystania na początek będą mieli mieszkańcy Warszawy, Gdańska, Katowic, Łodzi, Poznania, Szczecina i Wrocławia, którzy znajdują się w zasięgu 100 stacji 5G i posiadają sprzęt obsługujący technologię 5G z wykorzystaniem częstotliwości 2,6 GHz.

  Mapa zasięgu sieci 5G dostępna jest pod adresem http://www.plus.pl/mapa-zasiegu

  KOMUNIKAT

  Od Lutego w sprzedaży mamy nowy model Huawei Mate 30 Pro na autorskim rozwiązaniu Huawei Mobile Services (HMS). Jak zapewne Państwo wiecie Huawei ostatecznie nie podpisał umowy z Google,
  tym samym obrał ścieżkę intensywnej rozbudowy oraz rozwoju własnego ekosystemu. Informacje na temat HMS, specyfikację Huawei Mate 30 Pro znajdziecie Państwo w załączonych materiałach.
  Ostatni slajd pierwszego, załączonego materiału opisuje dwie ścieżki wsparcia ze strony dostawcy. Jeżeli występują pytania zapraszam do kontaktu z Huawei.

  Ważne

  Przypominam, że smartfony Huawei z serii P40 oraz Huawei Mate Xs działają na systemie Android z własnym środowiskiem Huawei Mobile Service (HMS), bez dostępu do usług Google.

  Link do strony Huawei: https://consumer.huawei.com/pl/

  Model Huawei Mate 30 Pro to niewielki wolumen zamówiony i dystrybuowany przez Huawei na Polskę. Ilości które zostały dostarczone do Polkomtel Sp. z o.o. są jednorazowym zakupem,
  zatem jeżeli wyprzedamy stoki to nie będzie możliwości dokupienia tego modelu, również ścieżką zamówień interwencyjnych.

  Opis modelu zamieszczony na stronie ZZM i dodatkow poniżej linki do materiałów:

  https://consumer.huawei.com/pl/phones/mate30-pro/

  https://www.telepolis.pl/artykuly/testy-sprzetu/huawei-mate-30-pro-opinie-premiera-test-recenzja-google

   

  OFERTA STANOWI TAJEMNICĘ FIRM ZZM ORAZ POLKOMTEL. ZAKAZ PRZEKAZYWANIA OFERTY OSOBOM NIE ZWIĄZANYM Z ZZM
  A TYM BARDZIEJ NEGOCJOWANIA W CELACH PRYWATNYCH Z INNYMI OPERATORAMI LUB FIRMAMI. !!!!!!!!!!!!

  W związku pojawiającymi się informacji w mediach uprzejmie informuję, otrzymaliśmy oświadczenie ze strony Producenta Huawei dotyczące bieżącej sytuacji tejże marki na rynku.Wszystkie produkty występujące w sprzedaży zarówno zakupione jak i planowane do zakupu przez klienta będą miały aktualizacje zabezpieczeń oraz świadczenie usług posprzedażowych. Aplikacje Google Play, Gmail, Google Maps będą dostępne.

  Aktualizacje aplikacji przez Google Play nadal będą dostępne. Aktualizacje Google oraz aktualizacje aplikacji innych dostawców również będą dostępne.
  Na chwilę obecną nic się nie zmienia. Na bieżąco będziemy Państwa informować o sytuacji.

  Szczegółowe informację można codziennie śledzić na stronach: https://www.huaweimatters.com/pl/

  NOWOŚĆ !!!

  usługa serwisowa dla smartfonu, telefonu, tableta i komputera.

  zmian umowy od 17.04.2019 - wiecwj INTERNETU w abonamentach, obcna ilośc zostanie zwiększona x3.

  Nowa ofertal Internetu wraz z sprzętem i opisem dostępnych modeli laptopów

  oferta telefonów dla ZZM
  cyfrowy Polsat dla ZZM

   

 • Ubezpiecznie i ochrona prawna

        UBEZPIECZENIE   NA ŻYCIE -  Program Grupowego Ubezpieczenia  na Życie dla Członków
         Warunki programu od 1 czerwca 2018 r. oraz ich Rodzin.

        Specjalna oferta WARTY i LEX SECURE dla nszych członków.

 • WOS

  Link - Wykazy Ostrzeżeń Stałych (poprawki)

 • Instrukcje PKP Cargo

  Obowiązujące przepisy wewnętrzne

 • Instrukcje PLK

Script logo